Penzion Trojkámen - Nové Losiny, Jeseníky - Aktivity

Chtěli byste si u nás rezervovat pokoj?
Zavolejte nám: +420 605 309 997 Nebo využijte: Online rezervace

Aktivity

Lyžování

V okolí penzionu je k dispozici několik lyžařských středisek: 1,5km Františkov, 3,5km Branná, 5km Přemyslov, 9km OstružnáPetříkov, 11km Ramzová, 12km Kouty. Posledně jmenované bylo vybudováno v r. 2011 a je největším lyžařským střediskem u nás.

Popis cesty: viz stránky jednotlivých středisek

Turistika a cykloturistika

Trasy Vám na požádání sestavíme individuálně s ohledem na fyzickou náročnost, zajímavosti krajiny a okolí.

Lázně a koupání

Termální lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Mají věhlas jak pro léčebné výsledky a jedinečné sirné termální prameny, tak pro svou příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku.

Příroda dala Velkým Losinám do vínku léčivé termální prameny, které mají blahodárné účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Jejich teplota se pohybuje okolo 36°C a losinská balneoterapie je využívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu, které doplňuje celá řada lázeňských, relaxačních a wellness procedur.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.lazne-losiny.cz

Relaxcentrum Kolštejn Branná

Relax centrum Kolštejn v Branné je dokonalým místem pro pohodové chvíle odpočinku, relaxace, vyžití a zábavy. Kombinace pohádkového prostředí Jeseníků a luxusních služeb WELLNESS Relax centra Vám poskytuje dokonalé wellness zázemí pro nezapomenutelné chvíle pohody. Navštivte Vitální svět a vychutnejte si nejpůsobivější WELLNESS v České republice! Nabízené wellness víkendy jsou jako stvořené nejen pro romantický pobyt v Jeseníkách!

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.relaxkolstejn.cz

Bowling

V přízemí Relax centra Kolštejn jsou pro Vás připraveny 2 moderní bowlingové dráhy ve "stylovém kabátě" se standartním i UV osvětlením drah. Hráči si mohou zapůjčit bowlingovou obuv a pro zpříjemnění stráveného času využít stylového posezení ve stylu dřeva a kamene přímo u bowlingové dráhy či na baru.
Rezervace: +420 583 286 421.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.relaxkolstejn.cz

Zajímavosti v okolí

Hrad Kolštejn - Branná

Vysoko nad údolím říčky Branné, na skalnatém ostrohu, který vybíhá od obce Branné (dříve Kolštejn) do údolí, ční dosud poměrně dobře zachované zbytky kolštejnského hradu. Na prvý pohled upoutá každého jeho vynikající strategická poloha, která mu umožňovala střežit původní cestu, vedoucí údolím z Moravy do Slezska. Od severu je hrad zakryt rozsáhlým objektem renesančního zámku, jednoho z nejvýše položených v českých zemí vůbec. Na rozdíl od gotického - horního hradu byl nazýván též středním a dolním hradem - zámkem.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.jeseniky.net

Zámek Velké Losiny

Na dolním okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je, že v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.velke-losiny.cz

Nový hrad Kopřivná - Lužná

Kdyby se nám Nový hrad dochoval v plné síle, patřil by dnes k největším hradním komplexům na severní Moravě a jeho pyšně tyčící se silueta hradeb a věží by dominovala romantickému uzemí v okolí řeky Moravy.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.novyhrad.cz

Muzeum ručního papíru Velké Losiny

Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu v Evropě. Ruční papír se zde stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Pro svou vysokou kvalitu a staletou trvanlivost se používá zejména ve výtvarném umění, pro významnou osobní i firemní korespondenci, reprezentační účely, k tisku bibliofilií a rovněž v knižní umělecké a restaurátorské praxi. Ručně čerpané papíry a dnešní sortiment exkluzivních výrobků z nich získaly trvalé místo a oblibu u příznivců tradičních českých rukodělných výrobků.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.muzeumpapiru.cz

Pivovarské muzeum v Hanušovicích

Expozice mapuje historii pivovarnictví na Hanušovicku od jeho počátků až po současnost. Najdete zde právovárečné listy na pergamenu i staré řemeslné nástroje, ale také suroviny, bez kterých by pivo nikdy nevzniklo. Příjemné je i to, že tady můžete zlatý mok také ochutnat. Pod muzeem je totiž umístěna stylová restaurace, kde v příjemné atmosféře u krbu a uprostřed trámoví můžete vychutnávat lahodné doušky ryzího piva z hor.

Popis cesty: zobraz | zdroj: www.holba.cz

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárma Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším Divem České republiky, když pro ni hlasovalo celkem 119 158 občanů.

Elektrárna má tři "nej": největší reverzní vodní turbínu v Evropě - 325 MW, elektrárnu s největším spádem v České republice - 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR - 2 x 325 MW.

Popis cesty: zobraz | zdroje: www.dlouhe-strane.cz, www.cez.cz